4 ważne kwestie w których z pomocą przyjdzie prawnik rodzinny

Dowiedz się, jak prawnicy rodzinni mogą Ci doradzić i pomóc w opanowaniu i przyspieszeniu każdego problemu prawnego, np takiego jak rozwiązanie małżeństwa, alimenty, opieka nad dziećmi czy intercyza.

Dziś poznasz pięć przypadków, w których sugerujemy zatrudnienie specjalisty z gałęzi prawa – prawa rodzinneo. Jest wiele argumentów, dla których warto mieć prawnika rodzinnego.

Pto pięć najczęstszych przypadków, w których pomoże Ci prawnik rodzinny:

1. Pomoc w przyspieszeniu formalności związanych z rozwodami i separacjami

Wiemy, że wszelkie postępowania prawne wiążą się z dużą ilością dokumentów, pism i formularzy, które należy złożyć czy to do sądu, urzędów lub stronie przeciwnej sprayw. Jest to niezwykle skomplikowane i czasochłonne dla osób, które się na tym nie znają.

W przypadku rozwodów i separacji, zrozumienie systemu prawnego jest wyzwaniem. Dlaczego? Ważne jest, aby robić to równolegle z emocjonalnym wyzwaniem, jakim jest rozstanie. Szczególnie jeśli macie razem dzieci.

Dlatego właśnie potrzebny jest prawnik rodzinny. Będzie on odpowiedzialny za całe postępowanie sądowe, doręczenie i powiadomienie drugiej strony o pozwie rozwodowym, odpowiedziach na zarzuty drugiej strony. Również za stworzenie ostatecznego dekretu rozwodowego, po uzgodnieniu między małżonkami, w celu jego wydania i przyjęcia w sądzie oraz wszelkich innych procedur prawnych niezbędnych do sformalizowania rozwiązania małżeństwa.

2. Jest kluczową postacią przy rozdzielaniu majątku podczas rozwodu

W momencie zawarcia małżeństwa przyjmuje się szereg istotnych zobowiązań. Należą do nich m.in. wspólne nabywanie nieruchomości. Innymi słowy, małżonkowie mają równe prawa do majątku lub nieruchomości.

W tym sensie, gdy para decyduje się na rozwód, rozpoczyna się to, co nazywane jest podziałem majątku. To nic innego jak równy podział majątku nabytego w trakcie trwania związku małżeńskiego.

Konieczne jest, aby prawnik rodzinny był obecny podczas tego procesu, aby zapewnić sprawiedliwy podział. Albo poprzez sprzedaż lub podział między małżonków, w zależności od ich wartości rynkowej, albo na podstawie umowy między stronami.

W przypadku dzieci będą jednak brane pod uwagę także inne aspekty. Ogólnie rzecz biorąc, rodzic, który sprawuje opiekę nad dziećmi, może być również uprawniony do głównego miejsca zamieszkania.

3. Problemy z ustaleniami dotyczącymi opieki i utrzymania

Posiadanie prawnika rodzinnego bez wątpienia odegra kluczową rolę w podejmowaniu decyzji o ustaleniach dotyczących opieki nad dziećmi, jakie będą mieli rodzice po rozstaniu. W tym przypadku bezpieczeństwo i dobro dziecka (dzieci) będzie miało pierwszeństwo przed jakimkolwiek innym interesem osobistym.

Prawnik rodzinny nie tylko zajmie się całym procesem formalnym. Będzie również mediował między stronami w celu osiągnięcia najlepszego porozumienia w zakresie:

    • godziny odwiedzin,
    • miejsca stałego zamieszkania dzieci,
    • Kosztów utrzymanie
    • Szkolnictwa
    • Zdrowia i rekreacji dzieci

Ten profesjonalista działa na podstawie swojej wiedzy o prawie oraz doświadczeń, które udało mu się zebrać z wielu spraw, które podjął w trakcie swojej kariery. Ważne jest więc, aby uważnie słuchać jego zaleceń co do tego, co można przyznać lub czego zażądać od drugiej strony.

4. Doradztwo w zakresie umów przedślubnych

W obliczu rosnących statystyk rozwodowych większość ludzi podejmuje decyzję o zawarciu intercyzy, aby zabezpieczyć interesy swoje i swojej rodziny w razie gdyby przyszłość okazała się nie taka jak planowali. Decyzję tę podejmują najczęściej osoby, które mają znaczne dochody i mimo ekscytacji związanej z zawarciem małżeństwa, są również świadome konsekwencji finansowych zarówno małżeństwa jak i rozwodu.

Decydują się więc na zatrudnienie prawnika rodzinnego, który doradzi im w tej sprawie oraz sporządzi on dokument przewidujący rozdzielenie majątku każdego z małżonków. Warto również pamiętać, że oprócz majątku w małżeństwo można wnieść także długi, kredyty bankowe, hipoteki itp.

Podobne tematy